Czy wiesz, że Ajurweda i Joga pięknie łączą się w praktyce?

Ajurweda określa  Twoją unikalną naturę, z którą przyszłaś na świat. Uznaje także Twój aktualny stan ciała, umysłu i duszy.  Na tej podstawie zaleca dostosowane do Twoich potrzeb zajęcia jogi. Tak by wspierały Cię i  przynosiły Ci korzyść. 

Być może media społecznościowe podsuwają Ci najmodniejsze pozycje jogi..

…ja jestem zdania, że każda z nas powinna podążać swoją ścieżką jogi. Taką, która służy Tobie. Na tym etapie życia, na którym jesteś. Z tym co aktualnie jest dla Ciebie wspierające. Tak by wprowadzić równowagę. Odkrywać Twoje mocne strony, ale chronić też te słabsze.

 

Ajurjoga ( czyli joga, która bierze pod uwagę Twoją naturę)sprawia, że: 

Ruch staje się ścieżką do głęboko rozumianego zdrowia i balansu.

Dajesz się prowadzić temu, co służy Tobie, jako unikalnej osobie na danym etapie życia.

Pogłębiasz rozumienie tego kim jesteś i czego potrzebujesz.

 

To jest moja misja kiedy zapraszam kobiety na matę!

 

                                           DLACZEGO JOGA?

Jakie jest pierwsze słowo, które przychodzi Ci do głowy gdy myślisz o jodze?

Bo mi – wygodny sweter (no dobra, niech będą dwa słowa😉)

Kiedy wchodzę o poranku na matę czuje się w swoim ciele jak w przyciasnym sweterku. Chcę sięgnąć do stóp, a on pruje się na plecach; chcę wyciągnąć się ku górze, a wąskie rękawy trzymają ręce; chcę spojrzeć w bok, a golf krępuje ruch głowy.

Joga jest jak łagodny program do prania, który zostawia Twoje ciało odświeżone i miękkie. Kiedy schodzę z maty jest mi w sobie komfortowo jak wygodnym swetrze. 

Jeżeli chcesz zadbać o siebie: swoje ciało, umysł i duszę wykorzystując AjurJogę i stawiając na praktykę zgodną z Twoja unikalną naturą –  zapisz się na zajęcia.

Podzielę się z Tobą przyjemnością i wygodą istnienia w ciele.

Jak długo będziesz jeszcze w tym przyciasnym swetrze?

Jaka jest moja joga?

Swoją przygodę z jogą rozpoczęłam w krakowskich studiach jogi i dosyć szybko przekonałam się, że będzie idealnym elementem prowadzonych przeze mnie zajęć tańca brzucha! Byłam pewna, że przyniesie wspaniałe benefity moim kursantkom nawet jeśli będzie tylko fragmentem zajęć tanecznych.

W 2019 roku rozpoczęłam Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej – ćwiczeń psychofizycznych w oparciu o system hatha-joga w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej, pod okiem Pawła i Izabeli Kamińskich. 

 

W tym samym roku – oprócz zajęć z tańca – zaczęłam prowadzić regularne zajęcia jogi. Joga stała się kolejna pasją  w moim życiu, którą chciałam dzielić się z innymi. Chciałam by każda z moich kursantek doświadczyła przyjemności z bycia we własnym ciele i wspaniałej podróży do umysłu, którą oferuje system jogi.

 

Poszukując ścieżek dalszego rozwoju w tej dziedzinie trafiłam na Kurs Nauczycielki Jogi w nurcie Vinyasa Krama u Agnieszki i Macieja Wielobobów.

Lata 2021- 2024 spędziłam zgłębiając tajniki, ruchu, oddechu, medytacji ale przede wszystkim nawiązywania przyjaznej relacji z własnym ciałem, oddechem i umysłem. 

Vinyasa krama to praktyka, w której prowadzi oddech. Oddech towarzyszy ruchowi, a umysł podąża za nimi. Praktyka ta zwraca uwagę na to by asana była dla Ciebie pozycją wygodną i stabilną , która pozwala Ci uwolnić się od niepotrzebnego napięcia.  Często wykorzystuje kilkukrotne wchodzenie do pozycji by pozwolić ciału oswoić się z ruchem i przygotować do końcowej asany. Kluczem w tej praktyce jest uważność oraz niestosowanie niepotrzebnego wysiłku – to wspaniała okazja by poczuć potrzeby swojego ciała, wyjść im naprzeciw zamiast koncentrować się na uzyskaniu „efektu” w postaci idealnej asany.

 

Podczas zajęć ze mną możesz spodziewać się

– początkowego relaksu

– pranayam ( praca z oddechem)

– praktyki jogi

– medytacji

– końcowego relaksu

CO MÓWIĄ MOJE JOGINKI

Po zajęciach czułam się zrelaksowana, z poczuciem że dałam swojemu ciału dużo dobra.

Dzięki Tobie zaczęłam myśleć o tym, by robić  spokojną jogę na wieczór. 

Bardzo mi się też podobały Twoje sesje końcowe na wyciszenie umysłu. Wnosiły dużo błogości do serca. Bardzo spokojne i wyciszające. I te oddechy. Cudo!”

 

Ola „Ayurdanie”

MASZ OBIEKCJE?

Być może nigdy nie spróbowałaś jogi bo sądzisz, że aby ją praktykować należy być rozciągniętą?

Albo że koniecznym jest występowanie w dopasowanych legginsach ? I najlepiej na szczupłym ciele?

 

Na szczęście nie!

Joga to podróż do Twojego wnętrza, z Twoim ciałem jako najlepszym kompanem.  Podróż po przestrzeń, przyjemność, odświeżenie i regenerację.

Joga to przygoda dla Twojego umysłu, by stanowił dla Ciebie wsparcie. To poszukiwanie dystansu od automatycznych myśli i reakcji.

Wchodząc na ścieżkę jogi dostajesz wspaniały przewodnik, który poprowadzi Cię przez wygodę w ciele, spokój w umyśle aż po połączenie z duszą.

 

Niezależnie od tego jak zaawanasowana jest Twoja praktyka fizyczna – warto przyjrzeć się na jakim poziomie uważności jest umysł.  Jakkolwiek zaawansowane byłyby asany jogi, klucz leży w tym czy jest w nich obecna Twoja uwaga.

 

Ścieżka jogi prowadzi przez 8 stopni, wskazanych w „Jogasutrach” Patańdźalego

  1. Jama – zasady moralne
  2. Niyama – założenia indywidualnej dyscypliny 
  3. Asany – pozycje jogi
  4. Pranayama – kontrola oddechu
  5. Pratyahara – kontrola zmysłów
  6. Dharana – koncentracja
  7. Dhyana – medytacja
  8. Samadhi – owoc całej praktyki, połączenie indywidualnej i uniwersalnej świadomości.
Wkraczając na ścieżkę jogi zaczynasz od umysłu: założeń, za którymi będzie podążał, umiejętności, które będzie szlifował. Zanim podejdziesz do asan – pozycji jogi, poznajesz fundamenty przynoszącej korzyści praktyki.
Owocem praktyki jest poszerzony stan świadomości.
Nie daj sobie wmówić, że potrzebne Ci do tego obcisłe getry.

 

 

Aktualne kursy, w których znajdziesz praktykę jogi:


Dyplomy: